برگزاری دو کارگاه مقاله نویسی انگلیسی و فارسی از سوی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۹ کد خبر : ۲۴۸۶ اخبار اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۲۸

 

باتلاش و هماهنگی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد دو کارگاه آموزشی  با عناوین" مقاله نویسی فارسی" و" مقاله نویسی انگلیسی" ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان تمامی رشته ها دردانشکده فنی و مهندسی واحد برگزار شد.

 اولین کارگاه با عنوان" مقاله نویسی فارسی "در تاریخ 4 آذر 96  از سوی کسری بهزاد استادیار فیزیک کاربردی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس با هدف ایجاد توانایی درامر انتشار آثار علمی و ادبی در سطح ملی و این مطلب که اصلی ترین و مهمترین شیوه ارائه نتایج یک مطالعه و تحقیق، تهیه مقاله پژوهشی است و محققی در صحنه تولید وانتشار علمی موفق است که بتواند نتایج پژوهش خود را در مجلات معتبر پژوهشی به چاپ برساند برگزار شد.

از ویژگی های این دوره میتوان به  قابل استفاده  بودن آن برای  فراگیران مشتاق تالیف و نگارش به فارسی و  ایجاد توانایی در امر انتشار آثار علمی و ادبی در سطح ملی اشاره کرد .

کارگاه دوم  با عنوان "مقاله نویسی انگلیسی" در تاریخ  11 بهمن 96 از سوی  زهره محمدی استادیار آموزش زبان انگلیسی وعضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با هدف ارتقای سطح دانش و افزایش مهارت نوشتاری فراگیران به زبان انگلیسی ، آشنا ساختن آنها با اصول و روشهای نگارش متون عمومی و علمی زبان انگلیسی ،به طوریکه فرد بتواند متنی بنویسد که در آن ایده ها و نظرات خود را به خوبی بیان کرده و با خواننده ارتباط مناسبی برقرار کند برگزار شد .

از ویژگی های این دوره میتوان به  قابل استفاده  بودن آن برای  فراگیران مشتاق تالیف و نگارش به زبان انگلیسی ، فراگیران با دانش زبان انگلیسی در سطح متوسط  و ایجاد توانایی در امر انتشار آثار علمی و ادبی در سطح بین المللی اشاره کرد .

*در هردو کارگاه آموزشی با تکیه بر بررسی روش های صحیح نگارش مقالات پژوهشی ،درباره اجزای اصلی هر مقاله ،آمادگی های قبل از نوشتن و جمع آوری ایده ها، نحوه ساخت جملات و پاراگراف ها و ارتباط بین بخش های مختلف متن، چگونگی نوشتن مقدمه و خلاصه ، خطاهای متداول ، ساختار شناسی متن، نوشتن جملات ساده ، کوتاه و گسترش و تبدیل آنها به جملات پیچیده و طولانی تر و …  توضیحات قابل توجهی ارائه شد .