برگزاری مراسم اختتامیه اولین رویداد ایده تا عمل در حوزه سلامت

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ | ۲۳:۰۴ کد خبر : ۲۶۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۲

 

 اولین رویداد آموزشی و تجربی ایده تا عمل در حوزه سلامت بعد از ظهر روز19 ام اسفند  96 با حضورارزشمند  محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  ،بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ، داود ثمری مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی ، پروین داداندیش رییس واحد،محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی  و سایر مسئولان  دانشگاه ازاد اسلامی و واحد تهران غرب و علوم پزشکی و  جمعی از دانشجویان فنى و مهندسى در کنار دانشجویان علوم پزشکى در سالن  همایش بیمارستان فرهیختگان به کار خود خاتمه داد .

ایـن رویداد بـه مدت ۳ روز متوالی از ( 17 ام تا  19 ام اسفندماه) به جهت پرورش ایده هاى خلاقانه در حوزه سلامت برگـزار شد.

روند این رویداد براساس اعلام مدیر کل دفتر پژوهشی و فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی  بدین صورت  تشریح شد :

در  روز نخست ( پنجشنبه 17 اسفندماه) دانشجویان ایده های خود را مطرح کرده و سپس تیم های خود را پیدا کردند.

در روز دوم رویداد(جمعه 18 اسفندماه) 10 تیم تشکیل شدند و از بین ایده های مطرح شده اعضای خود، روی یک ایده کار کردند.در این روز اولین کارگاه آموزشی با عنوان بوم مدل کسب و کار برگزار شد. در طول روز مربیان که از بهترین افراد در حوزه فعالیت مرتبط با موضوع رویدادبودند در کنار شرکت کنندگان قرار گرفتند و بر اساس متدولوژی های از قبل تعیین شده به هدایت تیم ها پرداختند.

در عصر روز دوم پس از برگزاری دومین کارگاه رویداد با عنوان توسعه مشتریان در استارتاپ های حوزه سلامت، شرکت کنندگان برای مصاحبه با مشتریان اجتماعی فضای برگزاری رویداد را برای مدت زمانی کوتاه ترک کردند تا پس از این مرحله با جمع اوری نتایج بعضی از تیم ها به فعالیت بر روی ایده خود ادامه دهند، بعضی به اصلاح روشهای خود پرداختند و برخی نیز به کلی ایده خود را کنار گذاشته و بر روی ایده جدیدی فعالیت کردند.

در روز سوم (19 اسفندماه) تیم ها تا ظهر به جمع بندی طرح های خود پرداختند و برای ارائه آنها مقابل داوران آماده شدند . هرتیم حدود 3 تا 5 دقیقه در حضور 5 داور، طرح ایده خود را حتی به صورت نمادین بدون طراحی نرم افزار ارائه کرد.
درپایان پس از ارائه تمامی تیم ها هیات داوران به جمع بندی نظرات بر اساس شاخص ها پرداختند (به گونه ای که هرچه ایده ها جای خود را بیشتر در بازار باز کنند یا نیاز جامعه را بیشتر بطلبند امتیاز بیشتری می گیرند). با جمع بندی ارای داوران تیم های اول تا سوم در سه سطح مختلف معرفی و به ترتیب موفق به دریافت جایزه 3، 2 و یک میلیون تومانی شدند،

براساس هماهنگی های به عمل آمده ، این  تیم های برگزیده با استقرار در شتاب دهنده ای که قبلا با آن صحبت شده است می توانند ایده خود را به محصول واقعی تبدیل کنند.