معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد تهران غرب:

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب:طرح‌های پژوهشی در حوزه سوخت‌های جایگزین بنزین حمایت می‌شوند

۲۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۵ کد : ۴۲۳۴ اخبار اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۶۳

به گزارش روابط عمومی واحد، حمیدرضا رحیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره طرح‌های ارتباط با صنعت و پروژه‌های برون دانشگاهی در راستای حل چالش‌های کنونی جامعه اظهار کرد: باتوجه افزایش نرخ قیمت سوخت‌های فسیلی به‌خصوص بنزین، سوخت‌های جایگزین بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: جایگزینی سوخت‌های مناسب در حوزه مشاغل خدماتی، حمل‌ونقل، صنعت و آموزش در چنین شرایطی امری ضروری است. درهمین راستا جلسه اثرگذاری با اتحادیه سوخت‌های جایگزین کشور برگزار شد که‌ در نهایت تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین به امضای طرفین رسید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب با اظهار امیدواری از ایفای نقش این واحد دانشگاهی در حل مسائل کشور در حوزه سوخت‌های جایگزین بنزین، گفت: گام نخست و عملیاتی این تفاهم‌نامه، آموزش هنرجویان فنی و مهندسی جهت ارائه خدمات سوخت‌های جایگزین پیش‌بینی شده است.

رحیمی از به‌ثمر نشستن تفاهم‌نامه واحد تهران غرب با فولاد مبارکه سپاهان خبر داد و خاطر نشان کرد: حمایت 1 میلیاردی فولاد مبارکه سپاهان از طرح‌های برون دانشگاهی پژوهشگران به امضا رسیده که اکنون یک پروژه 200 میلیونی با عقد قرارداد رسمی کار خود را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با صنایع از لحاظ گروه‌های آموزشی دربرگیری قابل‌قبولی داشته و اغلب رشته‌ها از فنی و مهندسی تا مدیریت و آی‌تی می‌توانند مشارکت کنند.