دکتر محمدمهدی طهرانچی:

در رویداد گام دوم، اراده دانشگاه برای امیدبخشی به نسل جوان به نمایش گذاشته خواهد شد

۰۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۳:۴۰ کد : ۶۸۳۳
تعداد بازدید:۴۴۹
دکتر طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی: امروز باید در جوان ایرانی امید و نشاط و خلاقیت را آفرید، باید بستر ساز اشتغال دانش بنیان شد تا اصلاح اجتماعی را رقم زد و نامیدی و عوامل سرخوردگی جوان ایرانی را برطرف کرد و این عملی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم رونمایی از سایت و سامانه رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد مولود انقلاب اسلامی است و دوران طفولیت خود را گذراند تا به چهل سالگی رسید. سن چهل سالگی سنی است حساس و نقطه عطف زندگی است. چهل سالگی به خود آمدن است و ما در چهل سالگی باید آماده فعلی باشیم که این فعل مورد رضای حضرت حق باشد.

وی ادامه داد: امروز باید در جوان ایرانی امید و نشاط و خلاقیت را آفرید، باید بستر ساز اشتغال دانش بنیان شد تا اصلاح اجتماعی را رقم زد و نامیدی و عوامل سرخوردگی جوان ایرانی را برطرف کرد و این عملی است.

دکتر طهرانچی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: گام دوم انقلاب اسلامی یک چارچوب مشخص، تحولی، آینده نگر و صلاح این ملک است که توسط رهبر حکیم ما بیانیه آن صادر شده است. این بیانیه را باید جدی گرفت و نباید ساده از کنارش گذشت. منطق بیانیه گام دوم قدردانی از مردم و نعمت الهی است و توجه به جوانان به عنوان ذریه های این کشوراست.

رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد: نگاشت گام اول دانشگاه آزاد اسلامی با نگاشت گام دوم متفاوت است. در نگاه جدید دانشگاه سه حوزه دارد یک حوزه، حوزه ای است که دانشجو وارد می شود وخارج میشود یعنی دانشگاه تربیت کننده قوه عاقله و توسعه دهنده فضای انقلابی، که این بستر کل نظام آموزشی و تربیتی ماست، بستر دوم دانشگاه سرآمد و پاسخگو است و سوم دانشگاه کارآمد و پایداراست.

دکتر طهرانچی افزود: دانشگاه باید از فضای آموزش یاددهی و نه یادگیری تبدیل شود به آموزش عمیق، کاربردی، علمی که فایده محور و مقرون به عمل باشه و بستر ساز اشتغال دانش بنیان و افزاینده اقبال اجتماعی باشد و باید بتوانیم این سرآمدی و پاسخگویی را به مردم نشان دهیم. اینکه مردم برداشتشان از دانشگاه چیست و چگونه با ما تعامل می کنند، مهم است. ما باید دانشگاه آزاد را بر مبنای آنچه که ساخته ایم نشان دهیم.

وی ادامه داد: تحولی اتفاق نمی افتد مگر اینکه اراده همه ما به تحول باشد. رویداد گام دوم می خواهد اراده دانشگاه را برای امیدبخشی به نسل جوان و نگاشت دانشگاه در گام دوم انقلاب اسلامی به نمایش بگذارد. می خواهیم بگوییم چگونه در این دانشگاه می توانید به آینده تان در ایران اسلامی بیندیشید.

رئیس دانشگاه آزاد در پایان با بیان اینکه به دنبال تحقق بند بند سند تحول و تعالی دانشگاه هستیم، گفت: نظام نامه را در دانشگاه ابلاغ کرده ایم، در این نظامنامه در جهت تحقق سه محور راهبردی و ده بسته عملیاتی برنامه هایی وجود دارد که یکی از مهم ترین این بسته ها بسته فرهنگ سازمانی است. بایستی فرهنگ سازمانی ما در نقطه چهل سالگی وارد فرآیند تحول شود.