دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب میزبان محور اجتماعی کرسی‌های آزاد اندیشی است

۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۸ کد : ۵۷۶۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۱
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب از برگزاری محور اجتماعی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب از فردا (چهارشنبه) خبر داد.

سیدحسین پیشگر، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فرهنگ گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره تمهیدات این دانشگاه جهت برگزاری مرحله کشوری کرسی‌های آزاداندیشی با بیان اینکه واحد تهران غرب دانشگاه آزاد اسلامی میزبان کرسی‌های آزاداندیشی در محور اجتماعی است، گفت: از بهمن ماه طبق منویات مقام معظم رهبری برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را در کل کشور به تدبیر سازمان مرکزی و هدایت دبیرخانه مرکزی که به استان تهران واگذار شده بود شروع کردیم.

پیشگر گفت: غالب واحدها در این حوزه فعال بوده‌اند و بین آنها تقسیم کار صورت گرفت و تیم‌های‌شان را در قالب دو تیم چهار نفره در قالب منتقد و موافق طبقه‌بندی و ارسال کردند. واحد تهران غرب نیز ۱۷ تیم به این مسابقات معرفی کرد و در کل کشور بالغ بر ۱۴۵۶ تیم در ۶ محور اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سلامت، سیاسی و هنر ثبت‌نام کردند.

وی ادامه داد: کرسی‌ها مطابق با دستورالعمل‌های تدوین شده برگزار شدند و در ۶ محور جلو رفتند و محور اجتماعی بزرگترین محوری است. ۸۰ تیم هم در محور اجتماعی از مراحل واحدی و استانی به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب افزود: الویت‌های موضوعی را از سوی دانشجویان دریافت کرده‌ایم و برای هر تیم موافق یا مخالف تیم مقابل آن را تعیین کرده‌ایم که در نهایت نتیجه این تیم‌بندی‌ها برای واحدهای استانی ارسال شد.

پیشگر گفت: برنامه‌ریزی انجام شده به صورتی است که دانشجویان بتوانند در واحدهای استان خود در مرحله کشوری کرسی‌های آزاداندیشی شرکت کنند. علاوه بر آن این تدبیر اندیشیده شد آنهایی که مشکلات خاص مانند بیماری یا تردد یا به کرونا مبتلا شده‌اند بتوانند به صورت آنلاین در کرسی شرکت و به تیم خود کمک کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب تصریح کرد: داورها نیز با حضور در مجتمع آیت‌الله هاشمی مجتمع دانشگاهی تهران مرکز به صورت حضوری، در کرسی‌ها شرکت می‌کنند و دانشجویان از واحدهای استانی به شکل آنلاین به سامانه وصل خواهند شد.

وی گفت: درباره نحوه انتخاب داورها گفت: دکتر عبدالحسین کلانتری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به عنوان رئیس کمیته داوران در محور اجتماعی از سوی دکتر جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی انتخاب و استادانی از دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد به تیم داوری ملحق شدند و می‌توان گفت کل دانشگاه‌ها چه سراسری و چه آزاد درگیر این موضوع شدند و امیدواریم این همکاری مطلعی برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه دولتی باشد.

پیشگر در پایان گفت: چهارشنبه و پنج‌شنبه نیز در محور اجتماعی به ترتیب ۸ و ۷ کرسی آزاداندیشی را در پنل‌هایی که به صورت موازی پیش خواهند رفت، برگزار خواهیم کرد. در مراحل بعد نیز ۳۲ و ۱۶ مسابقه برگزار خواهد شد تا ۱۶ تیمی که به مرحله نهایی کرسی‌های آزاداندیشی راه پیدا می‌کنند مشخص شوند.

کلید واژه ها: دانشگاه دانشجویی دانشگاه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی کرسی کرسی آزاداندیشی تیم سید حسین پیشگر