به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب؛

اولین جلسه هیئت اندیشه ورز غرب تهران برگزار شد

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۲۳:۰۱ کد : ۵۱۳۵ اخبار اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۴۲

اولین جلسه هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب تهران به میزبانی واحد تهران غرب با حضور رئیس واحد و رئیس هیئت اندیشه ورز واحدهای غرب تهران، و جمعی از استادان حوزه علوم انسانی و هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اولین جلسه هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب تهران به میزبانی واحد تهران غرب با حضور پروین داداندیش، رئیس واحد و رئیس هیئت اندیشه ورز واحدهای غرب تهران (ملارد؛ شهر قدس؛ صفا دشت، شهریار، صباشهر)، و جمعی از استادان حوزه علوم انسانی و هنر درسالن جلسات ایده تاعمل مجتمع پیامبر اعظم (ص) با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه داداندیش با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری سالهاست تحول در علوم انسانی را به‌عنوان یک مطالبه از دانشگاه دارند با اشاره به برنامه‌های عملیاتی هیئت اندیشه ورز گفت: بیش از یکسال است در دانشگاه آزاد معاونت علوم انسانی و هنر از معاونت فنی و کشاورزی جدا شده است و اقدامات خوبی هم انجام شده است.

وی افزود: خوشبختانه دکتر خسروپناه از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در این راستا کارهای عمیقی انجام دادند، در واحدهای دانشگاهی حضور پیدا کرده و با اساتید علوم انسانی و هنر جلسه گذاشته و به طرح موضوع پرداختند و همچنین در خصوص ضرورت تحول و اینکه چقدر علوم انسانی تغییرات به‌وجود بیاورد و در سرنوشت و آینده کشور تأثیر گذارباشد، نظرات اساتید را جویا شد.

رئیس واحد غرب با بیان اینکه هدف از این جلسه این است که هیئت اندیشه ورز بر اساس دستورالعمل موجود چه اقداماتی باید انجام دهد گفت: در حوزه علوم انسانی می‌شود کارهای نو و بکر انجام داد، اساتیدی که ایده یا نظری دارند، انتخاب می‌شوند، و پس از یک جلسه هم اندیشی و تشکیل کارگروه با همفکری صورت گرفته ایده‌ها اجرایی می‌شود.

وی به اساتید حاضر در جلسه گفت: توقع این است که برنامه یک‌ساله داشته باشیم، مطالعه کنید، پیشنهاد برنامه دهید که چه کاری باید انجام دهیم.

رئیس هیئت اندیشه ورز واحدهای غرب تهران بیان کرد: اگر در علوم انسانی دانشگاه آزاد تغییر را به خوبی مدیریت کند، برای اولین بار، دانشگاه سراسری هم در طی تحولاتی که در دانشگاه آزاد رخ داده و نهادینه شده حرکت خواهد کرد.

داداندیش ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی به یاری خداوند بتواند قدم های موثری در راستای ارتقای علوم انسانی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی بردارد.

وی تصریح کرد: باید کمیته‌های تخصصی داشته باشیم، کارهایی که موجب علاقه دانشجو می‌شود بخصوص در حوزه گردشگری با نگاه تحولی بنگریم.

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه ضمن اعلام نظرات و پیشنهادات خود، در خصوص نشست‌های تخصصی، همایش‌ها، جشنواره‌ها، کارگاه‌های دوره‌های معرفتی، مهارتی، دوره‌های آموزشی، کرسی‌های تخصصی… به بحث و تبادل نظر پرداختند.

کلید واژه ها: داداندیش دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب واحد تهران غرب تهران غرب اندیشه ورز